Шмигаль у Брюсселі привітав попередню угоду в ЄС щодо митних пільг для українського експорту

by Max

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль, який сьогодні починає візит до Брюсселя, прокоментував тимчасову угоду між керівними органами Європейського союзу про продовження пільг для аграрного експорту з України.

«Цей «економічний безвіз» дозволить нам зберегти динаміку нашого експорту, підтримати українських виробників, зміцнити фундамент для подальшої інтеграції до Єдиного ринку ЄС», – заявив Шмигаль.

Він додав, що очікує на схвалення Європарламентом погоджених домовленостей вже в квітні.

Читайте також: Європарламент і Рада ЄС дійшли тимчасової угоди щодо подовження пільг для українського аграрного експорту

Європейський парламент та Рада Європейського союзу 20 березня досягли тимчасової угоди щодо подовження лібералізації торгівлі для України. Передбачається, що імпортні мита та квоти для українського сільськогосподарського експорту до ЄС буде подовжена до 5 червня 2025 року.

Тепер Європарламент і Рада ЄС повинні дати остаточне зелене світло тимчасовій угоді. Наразі термін пільгової лібералізації закінчується 5 червня 2024 року. Нові правила мають набути чинності одразу після закінчення цієї дати.

Імпортні мита й квоти для української сільськогосподарської продукції були скасовані у 2022 році після повномасштабного вторгнення Росії, яке призвело до зриву поставок через Чорне море.

Попри ці рішення, кілька країн ЄС (Болгарія, Польща, Угорщина і Словаччина) у квітні 2023 року тимчасово заборонили імпорт українського зерна, оскільки країни Центральної та Східної Європи зазнають внутрішнього тиску з вимогою захистити місцевих фермерів.

Читайте також