Кличко заявив, що прокуратура «маніпулює заявами» щодо причин аварії у київському метро

by Max

Мер Києва Віталій кличко вважає, що прокуратура «маніпулює в заявах» щодо причин руйнування тунелю між станціями «Деміївська» та «Либідська». Про це він написав у своєму телеграмі 24 липня.

Раніше, сьогодні, Київська міська прокуратура повідомила, що має результати експертизи, які спростовують заяви КП «Київський метрополітен» про начебто неякісне будівництво тунелів між затопленими станціями.

Натомість Кличко наголошує, що результати експертизи, які отримала КМДА, свідчать, що на етапі проектування конструкції тунелю між цими станціями були допущені помилки та грубі порушення під час будівництва цієї ділянки.

Мер Києва називає такі причини руйнування тунелю:

  • неякісне будівництво тунелю з порушенням монтажу кілець;
  • тунельна оправа розрахована на значно нижчий рівень ґрунтових вод;
  • нижня частина тунелю частково складена зі стінових блоків. Але мають бути посилені блоки, оскільки основне навантаження саме знизу;
  • відсутність хімічного закріплення ґрунтів навколо тунелю, що підтверджено лабораторним дослідженням.

«Зважаючи на очевидний політичний тиск, міська влада наполягає на неупередженому розслідуванні. І з усіма отриманими експертними висновками звертатиметься до суду», – резюмував Кличко.

Раніше міський голова Віталій Кличко вже заявляв, що аварійна ситуація на синій гілці метро у Києві виникла через недотримання технології під час будівництва перегону 15 років тому.

Напередодні Офіс генерального прокурора оголосив підозру посадовцям «Київського метрополітену» у службовій недбалості через підтоплення тунелів між станціями «Деміївська» та «Либідська». За даними слідства, підозрювані не проводили огляд тунелів, обстеження та спостереження за ослабленими конструкціями і спорудами.

8 грудня минулого року в Київській міській держадміністрації повідомили про зупинення руху поїздів метро на ділянці між станціями «Теремки» – «Деміївська»: загалом це шість станцій. Влада пояснила, що через «нерівномірні процеси розущільнення, віброповзучості навколоґрунтового масиву і навантаження на тунельну оправу з’явився ризик втрати стійкості тунельних споруд».

Тоді повідомлялося, що роботу цієї ділянки зупинили орієнтовно на шість місяців.

Тунелі між станціями «Деміївською» і «Либідською» споруджувалися в поймі річки Либідь у 2008-2010 роках. Станцію «Деміївська», будівництво якої розпочали у 2005 році, відкрили у грудні 2010 року, «Теремки» – у листопаді 2013 року.

Читайте також