Канада виділить понад 35 млн доларів на артилерійські снаряди і прилади нічного бачення для ЗСУ – міністр

by Max

Канада виділить понад 40 мільйонів канадських доларів (майже 30 мільйонів доларів США) на ініціативу Чехії щодо закупівлі артилерійських боєприпасів для України, підтвердив міністр оборони країни Білл Блер.

Цей внесок допоможе доставити кілька тисяч артилерійських боєприпасів, йдеться в заяві.

Крім того, Блер повідомив, що Канада передасть Україні пакет приладів нічного бачення на суму 7,5 мільйонів канадських доларів (5,5 мільйона доларів США).

Міністр оборони Канади також підтвердив, що Оттава офіційно приєдналася до коаліції UDCG з розвитку безпілотних технологій, очолюваної Латвією та Великою Британією. Серед іншого, ця коаліція працює над пошуком шляхів збільшення виробництва безпілотників з метою поставити мільйон безпілотників в Україну. Початковий внесок Канади включає понад 800 безпілотників компанії Teledyne. Очікується, що перша партія прибуде в Україну цієї весни.

Виступаючи на Мюнхенській конференції з безпеки, президент Чехії Петр Павел заявив, що його країна знайшла за кордоном близько 800 тисяч артилерійських снарядів, які можуть бути направлені українським військовим. Він заявив, що потрібна фінансова підтримка для доставки цих боєприпасів в Україну. За оцінками видання Financial Times, Прага прагнула зібрати півтора мільярда доларів, щоб оплатити ці боєприпаси.

До ініціативи долучилися близько 15 країн, в тому числі Данія, Франція, Норвегія, Швеція.

Як повідомили ЗМІ, Канада дала зрозуміти, що готова підтримати ініціативу Чехії щодо доставки артилерійських снарядів з різних країн до України.

Читайте також: «Війна не чекає»: де Україні взяти снаряди та зброю для нагальних потреб фронту і захисту тилу

Під час Мюнхенської конференції з безпеки президент Чехії Петр Павел повідомив, що знайшов для України 800 тисяч снарядів, які можна придбати та доставити в Україну протягом кількох тижнів, «аби лише були кошти». За оцінками видання Financial Times, Прага прагнула зібрати півтора мільярда доларів, щоб оплатити ці боєприпаси.

На початку березня чеський прем’єр Петр Фіала повідомив, що Чехії і її партнерам вдалося зібрати кошти для закупівлі першої партії в 300 тисяч артилерійських боєприпасів для України.

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба 13 березня повідомив, що снаряди з чеської ініціативи почнуть надходити на фронт «в осяжному майбутньому».

Читайте також