ЄС надав понад 66% 1-го траншу на боєприпаси. Кулеба закликає швидше надати другий

by Max

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба 21 квітня провів розмову з головою зовнішньополітичної служби Європейського союзу Жозепом Боррелем.

За його словами, він подякував, поміж іншого, за наданий ЄС 1 мільярд євро на боєприпаси.

«Закликав посприяти якнайшвидшому завершенню обговорень 2-го траншу в 1 мільярд євро на спільні закупівлі, заради гарантування безпеки в Європі», – додав голова МЗС.

Читайте також: Канада оголосила про новий пакет допомоги Україні на майже 29 млн дол

Боррель також повідомив про розмову. У ній він «підтвердив, що ЄС виконує свої зобов’язання надати Україні боєприпаси».

«З 9 лютого понад 66% із перших 1 мільярда євро були надані. Терміновість зрозуміла – ЄС зробить усе можливе, аби забезпечити потребу, і забезпечити її швидко», – запевнив голова дипломатії блоку.

Напередодні Дмитро Кулеба висловив розчарування нездатністю країн-членів Європейського союзу реалізувати їхнє рішення про спільну закупівлю боєприпасів для України.

Читайте також: ОП повідомив про засідання Ставки: йшлося «про плани ворога» і ситуацію на полі бою

13 квітня Рада ЄС схвалила надання одного мільярда євро на закупівлі боєприпасів для України. Це рішення втілює в життя першу частину угоди Ради ЄС від 20 березня 2023 року про пришвидшене надання Україні боєприпасів.

Втім, видання Politico з посиланням на три джерела повідомило 19 квітня, що представники країн-членів ЄС не змогли домовитися, хто має отримати контракти на закупівлю боєприпасів: тільки місцеві фірми чи також конкуренти з інших країн, зокрема США і Великої Британії.

Читайте також