В уряді повідомили про три нові угоди із виробником «Байрактарів»

by Max

Україна підписала з турецькою компанією Baykar, яка виробляє безпілотники «Байрактар», три нові угоди, повідомив міністр стратегічної промисловості України Олександр Камишін 30 квітня у телеграмі.

«Вчора відпрацював день у Туреччині на міжнародній виставці авіаційної техніки Teknofest 2023. Багато зустрічей, одна мета – пошук шляхів посилення українського ОПК. Є важливий результат – три нові угоди з турецьким виробником Baykar для українських виробників», – написав Камишін.

Деталей угод він не повідомив, але заявив, що згадані контракти дають Україні «експортну виручку і зброю нового покоління».

У грудні 2022 року Верховна Рада ратифікувала угоду з Туреччиною про співпрацю в сфері високих технологій, що передбачає будівництво заводу Bayraktar в Україні.

26 жовтня 2021 року Збройні сили України вперше застосували в районі проведення ООС на Донбасі бойовий розвідувально-ударний безпілотний комплекс «Байрактар», придбаний у Туреччини.

Після початку повномасштабного вторгнення Росії ЗСУ знищували техніку та живу силу противника з допомогою «Байрактарів», а поставки турецьких безпілотників почали викликати невдоволення Москви. У результаті Туреччина засекретила інформацію про продаж «Байрактарів» Києву.

Читайте також