Україна не планує продовжувати транзит російського газу після 2024 року

by Max

Україна не планує продовжувати домовленості з Росією щодо транзиту газу до Європи після 31 грудня 2024 року – про це заявив міністр енергетики Герман Галущенко 17 березня.

«Я можу підтвердити, що ми не плануємо укладати жодних додаткових угод або пролонгувати дію цієї угоди», – заявив він в ефірі національного телемарафону.

За словами міністра, Україна наразі рухається в напрямку відмови від транзиту, і проведені випробування свідчать, що українська газотранспортна система може працювати без нього.

Читайте також: Шмигаль каже, що Україна готова до продовження транзиту російського газу, якщо буде ініціатива ЄС

Крім того, Галущенко додав, що Євросоюз також планує відмовитися від російського газу до 2027 року, причому йдеться як про трубопровідний, так і про зріджений газ. Він вказав на те, що деякі країни ЄС змогли позбутися критичної залежності від російських енергоносіїв за півтора роки:

«Німеччина була найбільшим споживачем російського газу, сьогодні вона знизила це до нуля. Всі розуміють, що російським енергетичним ресурсам не місце на європейському ринку».

При цьому на початку березня прем’єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що Україна готова до продовження транзиту російського газу через свою газотранспортну систему (ГТС) за відповідної ініціативи з боку країн Європейського союзу, але переговорів з Росією не планує.

У лютому 2024 року єврокомісарка з енергетики Кадрі Сімсон заявила, що Євросоюз не зацікавлений у продовженні газового транзиту з Росії через Україну, який наразі діє до кінця 2024 року.

Читайте також