Міністри закордонних справ ЄС можуть схвалити військову допомогу Україні на 5 млрд євро – Боррель

by Max

Верховний представник Європейського союзу із зовнішньої політики Жозеп Боррель повідомив, що міністри закордонних справ ЄС на своїй зустрічі у понеділок 18 березня затвердять пакет військової допомоги Україні у розмірі 5 мільярдів євро, а також погодять використання коштів від заморожених російських активів.

«Це обговорювалося протягом декількох тижнів, я сподіваюся, що сьогодні міністри обов’язково схвалять це, щоб збільшити нашу військову підтримку Україні», – сказав він сказав перед зустріччю міністрів закордонних справ ЄС.

Голова європейської дипломатії також сподівається, що міністри досягнуть політичних домовленостей щодо використання прибутків від заморожених російських активів для підтримки України.

Минулого тижня країни посли країн-членів Євросоюзу ухвалили рішення про поповнення на 5 мільярдів євро Європейського фонду миру, з якого країнам-членам відшкодовують кошти за надану Україні зброю.

У січні офіс Жозепа Борреля запропонував реформувати Європейський фонд миру і створити на його базі спеціальний військовий фонд для України. Пропонувалось, що він поглине нинішні активи Європейського фонду миру (близько 6,5 мільярдів євро), й, окрім цього, щороку впродовж наступних чотирьох років поповнюватиметься на 5 мільярдів євро.

Читайте також: Єврорада закличе Борреля та Єврокомісію до швидкого поступу у використанні активів РФ на підтримку України

12 лютого Рада Євросоюзу ухвалила рішення, яке відкриває шлях до можливого створення фінансового внеску до бюджету ЄС з чистих прибутків із заморожених російських активів для підтримки України та її відновлення. Наприкінці січня посли Євросоюзу погодили створення окремого рахунку, на який будуть перераховуватися кошти від цих активів.

Після того, як Росія розпочала повномасштабне вторгнення в Україну в лютому 2022 року, ЄС вирішив заборонити будь-які операції, пов’язані з управлінням резервами й активами ЦБ РФ. У результаті цієї заборони відповідні активи, що перебувають у фінансових установах країн-членів ЄС, є замороженими.

Читайте також