У Єврокомісії анонсують пропозиції щодо обмежень на імпорт агропродукції з Росії

by Max

Після переговорів прем’єр-міністра Польщі Дональда Туска і президентки Єврокомісії Урсули фон дер Ляєн у ЄС анонсують пропозиції щодо обмежень на імпорт сільськогосподарської продукції з Росії.

«Обидва лідери також обговорили подальші заходи щодо врегулювання ситуації на ринку зерна та імпорту зерна з Росії. У цьому контексті Єврокомісія оцінює можливість запровадження обмежень на імпорт сільськогосподарської продукції з Росії до Євросоюзу. На цій основі Єврокомісія незабаром виступить із пропозицією», – йдеться у повідомленні пресслужби Єврокомісії за підсумками переговорів.

Брюссель визнає, що фермери стикаються зі зростаючою невизначеністю, зокрема через війну Росії проти України, і зазначає, що законодавчі пропозиції спрямовані на подальше полегшення адміністративного тягаря для фермерів ЄС і надання фермерам і державам-членам більшої гнучкості для дотримання певних екологічних умов, не знижуючи загальний рівень амбіцій, коли йдеться про цілі захисту навколишнього середовища та клімату аграрна політика ЄС.

«Завдяки цим запропонованим змінам стане можливим застосовувати певні стандарти у спосіб, який буде більш сумісним із повсякденними реаліями. Нові пропозиції передбачають звільнення невеликих ферм площею до 10 га від контролю та штрафів, пов’язаних з умовами. Це матиме реальний і негайний вплив на численні малі ферми в Польщі та ЄС», – додають у Єврокомісії.

Також додається, що ще одна пропозиція змінить зобов’язання фермерів не вирощувати сільськогосподарські культури на частині своєї землі, так званий GAEC 8 – нинішнє зобов’язання буде здебільшого перетворено на схему стимулювання.

Читайте також: Єврокомісія виконала одну з вимог польських фермерів – Туск

9 лютого у Польщі розпочався страйк фермерів, оголошений профспілкою «Солідарність». Вони блокують пункти пропуску на кордоні з Україною.

Крім заборони імпорту сільськогосподарської продукції з України, польські мітингарі виступають проти європейської аграрної політики, зокрема, проти впровадження «зеленого ладу» – йдеться про низку екологічних і кліматичних вимог. Також серед вимог – підтримка тваринництва. За час протесту польських фермерів сталися щонайменше чотири випадки розсипання українського збіжжя.

Також польські фермери оцінили свої збитки у близько 70 мільярдів злотих і вимагають виплатити ці кошти з воєнного фонду Європейського союзу.

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль зазначав, що питання деблокування кордону з Польщею має бути вирішене до 28 березня, інакше Україна залишає за собою право застосовувати дзеркальні заходи на пунктах пропуску.

Польські фермери анонсували акцію протесту по всій країні на 20 березня.

Читайте також