У Кремлі відмовилися обговорювати прихильника фашизму Ільїна, якого цитує Путін

by Max

У Кремлі не хотіли б ставати частиною дискусії з приводу створення в Російському державному гуманітарному університеті (РДГУ) Вищої політичної школи імені філософа Івана Ільїна, яку очолив прокремлівський громадський діяч Олександр Дугін. Про це речник президента РФ Дмитро Пєсков заявив проєкту «Обережно Media» Ксенії Собчак.

«Ми не хотіли б бути частиною цієї дискусії. Президент справді неодноразово цитував Ільїна. Та й у будь-якому разі образи на адресу Дугіна вважаємо неприйнятними», — сказав Пєсков (цитата за телеграм-каналом «Кровавая барыня»).

Вища політична школа імені Івана Ільїна зʼявилася у РДГУ в липні 2023 року. Проти її створення виступили студенти університету, які у квітні 2024 року запустили петицію з вимогою перейменувати навчально-науковий центр. Наразі її підписали майже 18 тисяч людей. З вимогою перейменувати школу виступив депутат Держдуми від КПРФ Денис Парфьонов, який написав відповідного листа до РДГУ.

Інший депутат Держдуми від КПРФ Володимир Ісаков зажадав, щоб міністерство освіти та прокуратура перевірили законність створення у РДГУ школи імені Івана Ільїна. Депутат зазначив, що погляди Івана Ільїна підпадають під статтю Кримінального кодексу «Реабілітація нацизму», оскільки філософ відкрито називав себе фашистом, привітав прихід Адольфа Гітлера до влади в Німеччині та схвалював політику Беніто Муссоліні в Італії.

Ректор РДГУ Олександр Безбородов заявив, що студенти, які вимагають перейменувати навчальний центр, виступили «на користь українських спецслужб». Олександр Дугін говорив, що кампанію проти очолюваного ним навчально-наукового центру розпочали «ті ж сили, які хотіли мене вбити».

Президент Росії Володимир Путін неодноразово цитував Івана Ільїна і називав його одним із найближчих йому філософів.

Читайте також