Путін опинився у незручному становищі через рішення не карати ПВК «Вагнер» за заколот – ISW

by Max

Рішення президента Росії Володимира Путіна не розправлятися з ПВК «Вагнер» і не переслідувати учасників заколоту ставить його самого і його підлеглих у незручне становище. Про це йдеться у черговому огляді американсього Інституту вивчення війни (ISW).

Американські аналітики вказують, що, за повідомленнями, ПВК «Вагнер» все ще вербує нових членів у Росії, в той час як Міністерство оборони РФ проводить конкурентну кампанію з вербування «вагнерівців» для підписання контрактів із відомством.

«Рішення Путіна не розпускати «Вагнер» – раніше найбільш боєздатну силу Росії – ускладнює для Путіна та інших російських силових гравців розуміння того, як взаємодіяти з «Вагнером», його лідерами і бійцями», – йдеться в огляді.

Військова компанія «Вагнер» Євгена Пригожина здійснила спробу збройного заколоту в Росії 24 червня через нібито намір Кремля розпустити угруповання. Зрештою Пригожин заявив про відмову від руху на Москву та заявив, що його підлеглі «йдуть у зворотному напрямку до польових таборів».

Після цього російські медіа повідомили, що кримінальну справу проти засновника «Вагнера» через збройний заколот у Росії закрили. Президент РФ Володимир Путін 26 червня заявив, що учасники угруповання мають вибір: підписати контракт зі збройними силами Росії, залишити службу чи «піти в Білорусь», куди, за повідомленнями, вирушив Пригожин.

Сам Пригожин у першому коментарі після припинення «походу на Москву» заявив, що його метою була демонстрація протесту проти ліквідації компанії «Вагнер», а не повалення влади в Росії.

Читайте також