Німеччина не повинна блокувати відправку США касетних боєприпасів в Україну – Штайнмаєр

by Max

Президент Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр вважає, що його країна не повинна блокувати відправку Сполученими Штатами касетних боєприпасів в Україну.

«Позиція Німеччини проти використання касетних боєприпасів як ніколи виправдана. Але ми не можемо в нинішній ситуації блокувати Сполучені Штати», – заявив Штайнмаєр в інтерв’ю німецькому телеканалу ZDF.

Якщо Україна більше не матиме засобів для самозахисту або якщо ті, хто підтримує країну, відступлять, «це буде кінець України», – сказав президент Німеччини, чиї повноваження є здебільшого церемоніальними.

Минулого тижня Сполучені Штати оголосили про нову військову допомогу для підтримки української армії у протистоянні російському вторгненню. У новому пакеті, серед іншого, є касетні боєприпаси. Це рішення викликало критику з боку неурядових організацій і збентежило кілька європейських країн.

У багатьох країнах, особливо в Європі, діє заборона на використання касетних боєприпасів. Це визначено конвенцією від 2008 року, сторонами якої не є ні США, ні Україна.

Штайнмаєр нагадав, що хоч Німеччина є підписантом цієї конвенції, його країна повинна продовжувати «стояти поруч з жертвами» війни в Україні.

Раніше речник німецького уряду заявив, що рішення США надіслати касетні боєприпаси не є легковажним, і вказав, що Росія вже використовувала таку зброю на території України. Франція та Велика Британія висловили свою незгоду з використанням цієї зброї, але також поділилися своїм розумінням рішення Сполучених Штатів щодо допомоги Україні.

Українська влада запевнила, що касетні боєприпаси будуть використовуватися для деокупації і щодо них буде вестися ретельний облік.

Читайте також