Путін написав російським євреям, що РФ веде війну «з прямими послідовниками нацизму»

by Max

Президент Росії Володимир Путін привітав російських євреїв із Днем порятунку та звільнення і заявив їм про продовження «битви з прямими послідовниками нацизму».

«І ми, і майбутні покоління повинні свято зберігати історичну правду про Другу світову війну, розуміти, до яких руйнівних наслідків приводить будь-яке потурання націоналізму, антисемітизму, ксенофобії. Саме з прямими послідовниками нацизму борються сьогодні наші бійці та командири під час спеціальної військової операції (офіційний російський евфемізм, щоб не називати війну проти України війною – ред.)», – ідеться в тексті, оприлюдненому 17 травня на сайті Кремля.

Російський лідер уже не вперше проводить паралелі між нацистами, які здійснили Голокост під час Другої світової війни, і українською владою, очолюваною Володимиром Зеленським, євреєм за етнічним походженням. Путін також називав «денацифікацію» України метою повномасштабної війни, розпочатої ним у лютому 2022 року.

У травні 2022 року Путіну довелося просити вибачення перед головою уряду Ізраїлю за слова міністра закордонних справ Сергія Лаврова про євреїв і антисемітизм.

Понад рік тому під час інтерв’ю італійському телебаченню голову Лаврова запитали, як Росія могла заявляти, що їй потрібно «денацифікувати» Україну, коли президент країни Володимир Зеленський є євреєм.

Захищаючи позицію президента Росії Володимира Путіна щодо «денацифікації» України, Лавров сказав, що єврейське коріння президента України Володимира Зеленського не підриває позиції Путіна.

«Коли кажуть: «Що це за нацифікація, якщо ми євреї?», я думаю, що Гітлер теж мав єврейське походження, то це нічого не означає», – сказав Лавров італійському Rete 4 через італійського перекладача. «Вже давно ми чуємо, як мудрий єврейський народ каже, що найбільші антисеміти – це самі євреї», – додав Лавров.

3 травня 2022 року МЗС Росії опублікувало статтю «Про антисемітизм», звинувативши Ізраїль у підтримці «неонацистського режиму в Києві». Наступного дня речниця відомства Марія Захарова заявила, що ізраїльські найманці воюють в Україні «пліч-о-пліч з бойовиками «Азова».

Читайте також