Передані Данією САУ Caesar вже на бойовому чергуванні – Резніков

by Max

Самохідні артилерійські установки Caesar від Данії заступили на бойове чергування, повідомив на брифінгу 28 квітня міністр оборони Олексій Резніков.

«У серпні ми розпочали один проєкт із Королівством Данія про можливість отримати артилерійські системи, яке свого часу для своїх збройних сил замовило дивізіон французьких модернізованих самохідних артилерійських установок Caesar. Так от, данські Caesar вже заїхали в Україну та заступили на бойове чергування», – сказав Резніков.

Пізніше у твітері він зазначив, що Данія мала намір використати ці системи для своєї армії, але мудро і благородно вирішила передати їх українській армії через значну загрозу, яку становить для Європи в цілому російська агресія проти України».

Резніков повідомив, що данська сторона бере участь в організації тренувань українських військових.

Міністр оборони каже, що українські артилеристи відзначають маневреність і точність гаубиць.

«Завдяки нашим партнерам у Франції (країна-виробник САУ Caesar – ред.) та Данії Україна має другий у світі за величиною артилерійський парк Caesar», – зазначив Резніков.

Усього Данія обіцяла українським військовим увесь свій парк гаубиць французького виробництва Caesar із 19 одиниць. 13 лютого Міноборони повідомило, що усі гаубиці, які мала на озброєнні Данія, передані Україні.

Читайте також