Німеччина обіцяє військову допомогу для України, Естонія – боєприпаси

by Max

Міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус анонсував новий пакет військової допомоги для Києва перед засіданням Контактної групи з питань оборони України (формат «Рамштайн»), повідомляє кореспондентка Радіо Свобода.

«Прогрес у напрямку боєприпасів є. З одного боку, завдяки чеській ініціативі, але ми також зможемо оголосити ще один пакет тут сьогодні. Отже, справа просувається інколи маленькими, інколи більшими кроками, але головне – це постійне постачання боєприпасів», – заявив Пісторіус 19 березня на авіабазі Рамштайн у Німеччині.

На запитання кореспондентки Радіо Свобода про прогрес щодо далекобійних ракет Taurus, міністр зауважив, що про це «новин немає».

Міністр оборони Естонії Ханно Певкур своєю чергою наголосив, що його країна має «різні варіанти щодо відправки більшої кількості боєприпасів до України».

«Можливо, знайдемо ще трохи грошей, щоб купити їх за межами Європи – маю на увазі снаряди для відправки в Україну. А завтра я буду в Києві», – зазначив Певкур.

Міністр оборони України Рустем Умєров, прибувши на авіабазу Рамштайн, коментарів журналістам не давав.

Напередодні міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус під час зустрічі з польським колегою Владиславом Косиняк-Камишем повідомив, що домовився з Польщею про збільшення виробництва боєприпасів для України. Пісторіус зазначив, що «Берлін і Варшава працюватимуть над цим з промисловістю обох країн».

Також чеський президент Петр Павел розповів 18 березня, що Чехія намагається доставити Україні боєприпаси «так швидко, як це можливо».

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба 13 березня повідомив, що снаряди з чеської ініціативи почнуть надходити на фронт «в осяжному майбутньому».

Читайте також: «Війна не чекає»: де Україні взяти снаряди та зброю для нагальних потреб фронту і захисту тилу

Під час Мюнхенської конференції з безпеки президент Чехії Петр Павел повідомив, що знайшов для України 800 тисяч снарядів, які можна придбати та доставити в Україну протягом кількох тижнів, «аби лише були кошти». За оцінками видання Financial Times, Прага прагнула зібрати півтора мільярда доларів, щоб оплатити ці боєприпаси.

До ініціативи долучилися близько 15 країн, в тому числі Канада, Данія, Франція, Норвегія, Швеція, Естонія.

19 березня проходить 20-те засідання Контактної групи з питань оборони України, на якому головує особисто Ллойд Остін. Це його перший закордонний візит після шпиталізації. Клуб у форматі «Рамштайн» збирається на тлі критичної нестачі в Україні боєприпасів та помітного просування російських військ на сході.

Читайте також