НАТО не фіксує змін у ядерній політиці Росії на тлі «небезпечної» риторики Путіна – Столентеберґ

by Max

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберґ 4 квітня прокоментував останні заяви президента Росії Володимира Путіна про розміщення ядерної зброї в Білорусі.

«Ядерна риторика президента Путіна протягом останнього року і до вторгнення небезпечна і легковажна, і ми чітко на це вказували знову й знову. Ми також чітко вказували, що ядерну війну неможливо виграти», – заявив він, спілкуючись із журналістами перед зустріччю міністрів закордонних справ НАТО у Брюсселі.

Читайте також: «Хотіли би бачити Україну, яка здатна відкинути солдатів Путіна». Ексклюзив із генсекретарем НАТО

Столтенберґ також вказав на те, що НАТО «залишається ядерним союзом».

«Звичайно, ми уважно стежимо за тим, що робить Росія, і досі не бачили змін у ядерному положенні Росії, які б вимагали змін у нашому положенні. Але ми залишаємося пильними, ми уважно відстежуємо, що вони роблять, і ми зробимо необхідні кроки, аби завжди бути певними, що у всіх союзників є засоби надійного стримування. Знову ж, метою не є спровокувати конфлікт, метою є зберегти мир, запобігти непорозумінням і прорахункам у Москві щодо нашої готовності захистити наших союзників», – сказав генеральний секретар.

Читайте також: У Росії кажуть, що ядерну зброю в Білорусі розмістять біля кордону з Польщею

Президент Росії Володимир Путін оголосив 25 березня, що Москва планує розмістити тактичну ядерну зброю в сусідній Білорусі – про це нібито просив Олександр Лукашенко. За словами Путіна, до 1 липня має завершитися будівництво в Білорусі сховища для тактичної ядерної зброї і Мінську також передадуть ракетний комплекс «Іскандер» та літаки, які можуть використовувати ядерне озброєння.

Ця заява викликала різку реакцію на Заході, включно з НАТО, яке засудило цей крок як «небезпечний і безвідповідальний», а Литва закликала до нових санкцій проти Росії.

Читайте також