Мінагрополітики оцінює збитки сільського господарства через агресію Росії в понад 10 млрд доларів

by Max

Від початку російського широкомасштабного вторгнення аграрний сектор зазнав збитків на понад 10 мільярдів доларів – про це повідомляє Міністерство аграрної політики та продовольства з посиланням на виконувача обов’язків міністра Тараса Висоцького 18 червня.

За оцінкою міністерства, відновлення аграрного сектора важливе для забезпечення внутрішньої та світової продовольчої безпеки.

«Від знищення сільськогосподарської техніки на загальну суму 5,8 мільярда доларів до втрати та руйнування тваринницьких ферм на понад 250 мільйонів доларів. А міжнародні ціни на продовольство в 2022 році зросли приблизно на 35%. Тільки після налагодження нових шляхів експорту вдалося стабілізувати ситуацію. Тому для відновлення українського агросектору необхідна підтримка», – заявив Висоцький під час онлайн-виступу на конференції «Відбудова сільського господарства України» в рамках Форуму сільського господарства майбутнього.

Читайте також: Російська компанія, що незаконно вивозила зерно з окупованої Херсонщини – пов’язана з будівництвом палацу Путіна у Геленджику

Виконувач обов’язків міністра вказав на те, що Україна є одним зі світових лідерів експорту зернових та олійних культур.

Зокрема, він наголосив на необхідності довгострокових проєктів з підтримки українського агросектору. Одним з таких є програма фінансової підтримки від Європейського Союзу Ukraine Facility.

Висоцький також зазначив, що Україна потенційно може виробляти біоетанол та біометан з відходів сільськогосподарської діяльності, а також відзначив необхідність пільгового страхування для агровиробників.

1 травня Міністерство економіки повідомило, що в квітні Україна експортувала рекордні понад 13 мільйонів тонн товарів, перевершивши показники лютого 2022 року. За словами очільниці відомства Юлії Свириденко, на зростання показників експорту вплинуло відкриття альтернативного морського коридору влітку минулого року, який дозволяє Україні експортувати, зокрема, зерно та метал.

У червні 2022-го Офіс генерального прокурора України заявив, що розпочав розслідування за фактами незаконного вивезення зерна з територій Запорізької та Херсонської областей. Тоді ж журналістам «Схем» вдалося встановити шляхи, які долають вантажівки з південних окупованих областей до портів у Криму, де збіжжя перевантажують на судна.

Читайте також