Через адаптацію до санкцій доходи РФ від продажу нафти зросли на 50% у травні – Bloomberg

by Max

У травні надходження від продажу нафти до державного бюджету Росії зросли майже на 50% порівняно з минулим роком, оскільки ціни на нафту зросли, а країна адаптувалася до міжнародних санкцій, повідомляє Bloomberg.

Згідно з розрахунками агентства, зробленими на основі даних Міністерства фінансів, податки, пов’язані з нафтою, зросли до 632,5 мільярда рублів (7,1 мільярда доларів США) минулого місяця. Загальні надходження від нафтогазової галузі зросли на 39% до 793,7 мільярда рублів, повідомили в міністерстві.

Різке зростання доходів пов’язане з підвищенням цін на нафту марки Urals. Міністерство розрахувало травневі податки, виходячи з ціни Urals у 74,98 доларів за барель, порівняно з 58,63 доларами рік тому. Дисконт до світової ціни нафти марки Brent скоротився, навіть незважаючи на обмеження цін, запроваджене країнами «Великої сімки».

Заходи G7 мають на меті зменшити приплив нафтодоларів – ключових для фінансування війни проти України – шляхом обмеження доступу до західних транспортних і страхових послуг, зберігаючи при цьому російську нафту на світовому ринку. Москва пристосувалася до обмежень, включаючи заборону ЄС на імпорт російської нафти, використовуючи величезний тіньовий флот танкерів і продаючи свою нафту азійським клієнтам.

У травні, за підрахунками агентства Bloomberg, надходження до нафтогазового бюджету в місячному вимірі фактично скоротилися на понад 35%. Це падіння відображає той факт, що один з ключових російських податків на нафту – так званий податок на прибуток – сплачується чотири рази на рік: у березні, квітні, липні та жовтні.

Впродовж останніх місяців почастішали атаки безпілотників на нафтопереробні заводи Росії. Київ підтвердив причетність до частини з них. Ці ​удари, ймовірно, є частиною спроби зменшити постачання палива російським військовим, а також могли б скоротити доходи від експорту, які Москва використовує для фінансування війни.

Читайте також: Україна має дрони, здатні пролетіти понад тисячу кілометрів – Федоров

За даними розвідки Британії, станом на 23 березня Росія втратила щонайменше 10% потужностей своєї нафтопереробної галузі через повітряні удари безпілотників. Лондон вважає, що ці удари спричиняють фінансові втрати для Росії, впливаючи на її внутрішній паливний ринок.

Читайте також