Білий дім відреагував на звинувачення Москви в причетності США до ймовірної атаки на Кремль

by Max

«Абсурдними» назвав звинувачення в причетності Сполучених Штатів до ймовірної атаки безпілотників на Кремль координатор зі стратегічних комунікацій Ради національної безпеки США Джон Кірбі.

Його слова прозвучали після того, як раніше 4 травня речник президента РФ Дмитро Пєсков заявив без будь-яких доказів, що це США стоять за ймовірною атакою безпілотників, і припустив, що український уряд виконує рішення, ухвалені у Вашингтоні.

«Спроби відхреститися від цього як у Києві, так і у Вашингтоні, звичайно, абсолютно смішні. Ми прекрасно знаємо, що рішення про такі дії, про такі теракти ухвалюють не в Києві, а у Вашингтоні», – сказав Пєсков.

Він також заявив, що Москва розглядає різні варіанти відповіді на ймовірну атаку, але не уточнив, якими вони можуть бути.

3 травня російська влада звинуватила Київ у нічній атаці дронів на Кремль, а речник президента РФ Дмитро Пєсков заявив, що Москва розцінює цю атаку як «сплановану терористичну акцію та замах на президента Російської Федерації».

Представники Офісу президента України і сам Володимир Зеленський наполягають, що Київ непричетний і «воює на своїй території».

Держсекретар США Ентоні Блінкен заявив, що бачив повідомлення з Москви про нібито атаку безпілотників на Кремль. Очільник американського зовнішньополітичного відомства сказав, що «жодним чином не може їх підтвердити».

Тим часом, американський Інститут вивчення війни заявив, що Росія, ймовірно, сама влаштувала атаку на Кремль, «намагаючись довести війну до російської внутрішньої аудиторії та створити умови для більшої мобілізації суспільства».

Читайте також