Представниця президента в АРК розповіла, як видворятимуть громадян Росії після деокупації Криму

by Max

Громадяни Росії, які незаконно прибули до Криму, будуть видворені з півострова за індивідуальними рішеннями, оскільки міжнародне право не передбачає колективне видворення, заявила в інтерв’ю Укрінформу постійна представниця президента України в Криму Таміла Ташева.

«Всі російські громадяни фактично є колонізаторами, адже вони приїхали на окуповану територію міняти її демографічний склад. Вони – співучасники злочину. І ми їх видворимо, якщо вони самі не виїдуть до визволення території. Міжнародне право не передбачає колективне видворення – колективна депортація заборонена», – зазначила вона.

Представниця Зеленського додала, що йдеться про громадян Росії, які незаконно в’їхали на територію України після 2014 року.

«Бо всіх українських громадян у Криму, які стали жертвами примусової паспортизації, ми визнаємо громадянами України, згідно з нашим законодавством. Це дуже важливо відзначити, бо російська пропаганда поширює відверту брехню, мовляв, із Криму видворятимуть кримчан. Тому наголошую, що півострів мають залишити лише російські громадяни, які порушили умови в’їзду», – пояснила Ташева.

За її словами, пізніше вони матимуть змогу подати запит на проживання в українські міграційні органи. Певні категорії зможуть отримати посвідку на проживання на території України.

«Це стосуватиметься, наприклад, представників корінного народу, які є репатріантами. Це – тисячі людей, які у 2014 році розпочали процедуру набуття українського громадянства і не встигли цього зробити. Також це, наприклад, може стосуватися адвокатів політв’язнів, рідних незаконно ув’язнених, ще обмеженої категорії людей, які допомагали та підтримували весь час Україну», – сказала Ташева.

24 лютого президент України Володимир Зеленський заявив, що країна готується до деокупації Криму.

Радник голови Офісу президента Михайло Подоляк в інтерв’ю проєкту Радіо Свобода Крим. Реалії заявляв, що Україна поверне півострів за п’ять-сім місяців. За його словами, повномасштабне вторгнення Росії створило передумови для деокупації півострова вже зараз.

До цього заступниця державного секретаря США Вікторія Нуланд заявила, що Сполучені Штати Америки підтримують завдання Україною ударів по російських військових об’єктах в окупованому Криму.

Опитування свідчать, що понад 60% українців підтримують спробу військового звільнення окупованого Криму – навіть якщо це означатиме тривалішу війну з Росією та зменшення допомоги Заходу.

Читайте також