Зеленський відреагував на заяву Путіна, заявивши про «відродження нацизму»

by Max

Президент України Володимир Зеленський відреагував на заяву президента РФ Володимира Путіна про умови припинення вогню, назвавши пропозицію «ультиматумом».

«Що можна сказати про ці ультиматуми? Вони нічим не відрізняються від інших ультиматумів, які висувалися раніше. Зараз ми бачимо, що це відродження нацизму. Це нова хвиля цього нацизму, тому що це російський нацизм. Він каже, що зупиниться і що замороженого конфлікту не буде. Це ті самі меседжі, які використовував Гітлер, 100 років ще не минуло», – сказав Зеленський під час інтерв’ю Sky TG24.

Президент України каже, що Київ не може вірити в ці пропозиції, «тому що Путін йде тим же шляхом».

«Сьогодні він говорить про 4 області, раніше були тільки Крим і Донбас..це нове обличчя нацизму. Я в цьому впевнений, у світі є скептики, які кажуть, що це не зовсім нацизм, я вважаю, що ми не повинні чекати, поки прийде ця хвиля. Я вважаю, що нацизм уже прийшов і тепер має обличчя Путіна», – додав Зеленський.

14 червня президент Росії Володимир Путін заявив, що Москва припинить вогонь і буде готова розпочати мирні переговори, коли Україна повністю виведе війська з Донецької, Луганської, Запорізької та Херсонської областей і заявить про відмову вступити до НАТО. Також, за його словами, Захід має скасувати санкції проти Москви.

У МЗС України заявили, що «всі озвучені Путіним ультиматуми вже багато разів лунали з Москви і спрямовані на те, щоби ввести в оману міжнародну спільноту». Українські дипломати зауважили, що показовим є час проголошення заяви Путіна, адже, «закидаючи такі сигнали в інформаційний простір напередодні Саміту миру в Швейцарії, Путін переслідує тільки одну мету: завадити участі лідерів і країн в цьому саміті».

Заява Путіна пролунала напередодні українського Саміту миру в Швейцарії, у якому братимуть участь 90 держав і організацій.

Конференція направлена на залучення підтримки «формули миру» президента України Володимира Зеленського. Повідомлялося, що на саміті розглянуть три її пункти, а саме – ядерна безпека, продовольча безпека і гуманітарний напрямок.

Читайте також: На Саміті миру розглянуть три пункти української формули миру – Зеленський

Москва, яку не запросили на цю конференцію, заявляла, що переговори про мир в Україні не матимуть сенсу без участі Росії. Речниця МЗС РФ Марія Захарова сказала, що будь-які дії щодо України, які «ігнорують позицію Росії», «відірвані від реальності».

Читайте також