Зеленський пропонує святкувати Різдво 25 грудня, а не 7 січня – законопроєкт

by Max

Президент України Володимир Зеленський запропонував Верховній Раді змінити дату державного святкування Різдва в Україні із 7 січня на 25 грудня. Про це йдеться у законопроєкті, який український лідер вніс до парламенту.

Також Зеленський пропонує змінити дати відзначення ще двох свят – перенести з 28 на 15 липня День української державності, і з 14 жовтня на 1 жовтня – День захисників і захисниць України.

24 травня Архієрейський собор Православної церкви України (ПЦУ) схвалив перехід на новоюліанський календар з 1 вересня цього року. Відтак Різдво відзначатимуть вже 25 грудня, а не 7 січня. Водночас це не стосуватиметься Великодня і деяких інших свят, зокрема Трійці.

У лютому стало відомо, що Українська греко-католицька церква (УГКЦ) перейде на григоріанський календар у святкуванні нерухомих свят з 1 вересня 2023 року.

Читайте також: «Для «русского мира», для Московського патріархату старий календар є маркером ідентичності» ‒ богослов

За даними опитування, проведеного соціологічною групою «Рейтинг» ще в листопаді 2022 року, кількість тих, хто підтримує перенесення ідею святкування Різдва на 25 грудня, за рік «значно» зросла: з 26% до 44%.

Більшість православних церков світу, як і Римо-католицька церква та більшість протестантських церков, святкують Різдво 25 грудня за сучасним григоріанським календарем чи новоюліанським.

Читайте також