Зеленський повідомив, про що говоритиме з Ердоганом

by Max

Президент України Володимир Зеленський озвучив теми, які підніматиме під час свого візиту до Туреччини 7 липня, зокрема, під час зустрічі з президентом цієї країни Реджепом Таїпом Ердоганом.

«Завершуємо насичений день у Туреччині. Переговори з президентом Ердоганом. Координація позицій щодо формули миру, саміту НАТО , гарантій безпеки і зернової ініціативи. Відбудова України, оборонні контракти між нашими підприємствами», – написав Зеленський у соцмережах.

До Туреччини президент України приїхав після візитів до Словаччини, Чехії і Болгарії. Україна акумулює підтримку країн НАТО перед самітом Альянсу у Вільнюсі.

Це перша поїздка Зеленського до Туреччини після повномасштабного вторгнення Росії в Україну.

Як напередодні повідомили турецькі державні ЗМІ, очікується, що на зустрічі йтиметься про укладену за посередництва Туреччини й ООН угоду з Росією щодо дозволу поставок українського зерна з чорноморських портів. Росія заявила, що може заблокувати угоду, термін дії якої закінчується 17 липня.

Крім того, очікується, що Зеленський також закликатиме Ердогана дати «зелене світло» членству Швеції в НАТО напередодні саміту Альянсу 11-12 липня у Вільнюсі.

Читайте також