Зеленський після засідання Ставки: напрям дронів «активно розвивається»

by Max

Президент Володимир Зеленський провів Ставку верховного головнокомандувача після повернення до України – про це він повідомив 17 червня.

Він зазначив, що заслухав доповіді доповіді міністра оборони Рустема Умєрова, головнокомандувача Олександра Сирського та начальника Генштабу Анатолія Баргилевича про ситуацію на всіх напрямках, виконання контрактів і надходження допомоги від партнерів.

Крім того, Зеленський повідомив про доповідь командувача Сил безпілотних систем Вадима Сухаревського.

Читайте також: Сухаревський розповів, що буде з підрозділами БПЛА, які вже створені і перебувають на фронті

«Відзвітував щодо всіх типів дронів – повітряних, наземних і морських – та щодо всіх типів завдань: від тактичних FPV та евакуаційних платформ до так званих дронів Deep Strike. Напрям активно розвивається – зростає кількість не лише вироблених, а й успішно застосованих безпілотників. Україна очолює технологічний прогрес у цій галузі», – заявив він.

Президент додав, що українська сторона «відчула великий інтерес» до досвіду в галузі дронів на переговорах із партнерами минулого тижня:

«Після перемоги він стане високотехнологічною частиною українського експорту».

10 червня Генштаб ЗСУ повідомив про призначення Вадима Сухаревського очільником Сил безпілотних систем.

Розвідувальні й ударні безпілотники широко застосовуються в ході війни Росії проти України з обох сторін після початку повномасштабного вторгнення РФ 24 лютого 2022 року. Водночас Росія, окрім застосування на полі бою, також запускає їх по цивільній інфраструктурі України.

Читайте також