Зеленський обіцяє продовження зусиль щодо повернення із РФ всіх депортованих українських дітей

by Max

Президент України Володимир Зеленський привітав резолюцію Парламентської асамблеї Ради Європи, якою визнається, що депортація Росією українських дітей містить ознаки геноциду.

«Це перше визнання такого факту на рівні такої високої міжнародної організації, що об’єднує держави нашого континенту. Якщо говорити практично, це рішення суттєво допоможе нашій глобальній роботі щодо притягнення Росії та її посадовців, включно з керівником держави-терориста, до відповідальності саме за геноцид, геноцидну політику проти України. Депортація українських дітей – це один із цілком продуманих елементів намагання Росії стерти ідентичність нашого народу, знищити саму сутність українців. Це свідомий злочин геноциду, скоєний російськими посадовцями», – сказав Зеленський у вечірньому відеозверненні.

Він додав, що Україна продовжить на всіх рівнях «працювати для повернення всіх депортованих українських дітей і для покарання Росії».

«Нам достеменно відомі дані майже 20 тисяч дітей, які були вивезені й розпорошені по різних регіонах держави-зла. Але очевидно, що це лише частина значно масштабніших злочинних дій. Таких дітей може бути значно більше. Європа та світ уже бачили різні депортації та спроби знищення народів. Саме на російському прикладі – відповідальністю цієї держави та її посадовців, винних у геноциді, – ми мусимо показати всім іншим потенційним джерелам такого ж зла, що безкарності більше ніколи не буде. А вироки за геноцид будуть», – зазначив президент.

27 квітня Парламентська асамблея Ради Європи (ПАРЄ) в ухваленій резолюції визнала геноцидом депортацію та насильницьке переміщення українських дітей на територію Росії, закликавши Міжнародний кримінальний суд розглянути можливість кримінального переслідування за цей злочин.

Наприкінці березня Мінреінтеграції повідомляло, що незаконно депортованими до РФ вважаються 19 514 українських дітей.

Читайте також