«Є серйозні домовленості» – в МЗС прокоментували результати саміту країн Північної Європи за участю Зеленського

by Max

Україна має «серйозні домовленості» за результатами саміту країн Північної Європи, що відбувся 3 травня у Гельсінкі за участю українського президента, проте інформація стосовно надання Києву конкретного озброєння не оприлюднювалася. Про це в ефірі Радіо Свобода заявив Євген Перебийніс, заступник міністра закордонних справ України.

«Конкретні домовленості про надання конкретного озброєння детально не оприлюднювалися, але повірте, там є досить серйозні домовленості, які значно посилять українську безпеку», – сказав Перебийніс.

За словами заступника міністра, всі країни Північної Європи мають досить тісний зв’язок між собою, і для України особливо важлива співпраця з цими країнами у безпековому та військовому плані.

«Північні країни мають досить тісний зв’язок між собою в багатьох сферах, так склалося історично і географічно. Що вони дуже тісно співпрацюють між собою і координують між собою багато аспектів політики та економіки. І звісно ж і безпекові аспекти дуже тісно координуються між країнами. Військово-технічний комплекс практично всіх цих країн досить розвинутий: ми знаємо про можливості Швеції, Норвегії, Данії, Фінляндії. Ісландія має менші можливості у військовому плані, але вона також нам допомагає. Тому взаємодія з цими країнами у безпековому та військовому плані є надзвичайно важливою, тому що більшість із них, – це морські держави, які мають, скажімо, протикорабельні засоби, досить ефективні, які є для нас надзвичайно корисні», – сказав Перебийніс.

Президент України Володимир Зеленський 3 травня перебуває у Фінляндії. У Гельсінкі він, зокрема, бере участь у саміті лідерів пʼяти країн Північної Європи і проводить двосторонні переговори з прем’єр-міністрами Швеції Ульфом Крістерссоном, Норвегії Йонасом Гаром Сторе, Данії Метте Фредеріксен та Ісландії Катрін Якобсдоттір.

Усі ці країни пообіцяли фінансову та збройну підтримку Україні після повномасштабного вторгнення Росії в лютому 2022 року. Данія, Фінляндія, Норвегія та Швеція також приєдналися до міжнародних зусиль щодо постачання Україні більш важкого озброєння, передавши кілька своїх танків Leopard 2 або запропонувавши фінансову підтримку для їхнього придбання.

Як повідомили у пресслужбі українського президента, за підсумками саміту його учасники виступили зі спільною заявою, в якій підтвердили «своє однозначне засудження агресивної війни Росії проти України». Країни Північної Європи також пообіцяли продовжувати свою політичну, фінансову, гуманітарну і військову підтримку України «стільки, скільки це буде потрібно».

Читайте також