Вступ України до НАТО триматиме російський імперіалізм у минулому завжди – Зеленський

by Max

Вступ України до НАТО «триматиме російський імперіалізм у минулому», зазначив президент Володимир Зеленський під час церемонії нагородження премією Карла Великого в Аахені.

«Не існує жодної раціональної причини, чому наші воїни, які б’ються заради нашої спільної свободи, заради наших спільних цінностей, не в одній організації з усіма іншими воїнами Альянсу. Якщо судити по плодах наших дій, то Україна вже в Альянсі, але де-юре рішення поки не ухвалене», – заявив Зеленський.

При цьому він наголосив, що НАТО варто ухвалити рішення про вступ України до блоку.

«Варто визначити алгоритм. Це мотивує наших воїнів і це важливо», – наголосив він.

Президент додав, що приєднання України дасть Північноатлантичному альянсу «ще один історичний результат».

«Окрім посилення всієї Євроатлантики сміливістю українців, наше приєднання до Альянсу дасть ще один історичний результат – прапори НАТО поруч з прапорами України на нашому східному кордоні стануть тим замком, потужним замком, який триматиме російський імперіалізм в минулому завжди», – наголосив він.

Президент України Володимир Зеленський 30 вересня 2022 року повідомив, що Україна подає заявку на вступ до НАТО за пришвидшеною процедурою. Це сталося після того, як занепокоєні російським вторгненням в Україну Швеція і Фінляндія подали заявку на членство в НАТО в травні 2022 року. Майже через рік, 4 квітня 2023 року, Фінляндія офіційно стала членом НАТО. Швеція все ще чекає на ратифікацію від Туреччини та Угорщини.

Читайте також