Угорщина заблокувала виділення Україні 500 млн євро від Євросоюзу – ЗМІ

by Max

Угорщина заблокувала передачу Україні чергового пакету допомоги із Європейського фонду миру. Сума траншу становить 500 мільйонів євро і мала бути виділена наступного понеділка, передає італійське агенство ANSA.

Повідомляється, що Будапешт нібито зажадав гарантій того, що Європейський фонд миру збереже свій глобальний статус у майбутньому і не використовуватиметься винятково для озброєння Києва.

Угорщина – одна з небагатьох країн Євросоюзу, яка не виступає із послідовним засудженням російської агресії в Україні. Країна продовжує залежати від постачання енергоносіїв із Росії.

Користуючись правом вето, Угорщина неодноразово блокувала рішення Євросоюзу про підтримку української та засудження російської сторони – зокрема, заблокувала схвалення на загальноєвропейському рівні рішення Міжнародного кримінального суду в Гаазі про арешт президента Росії Володимира Путіна та дитячого омбудсмена Марії Львової-Бєлової, які звинувачуються в депортації українських дітей.

У Європейський фонд миру роблять внески всі країни ЄС. З початку російського вторгнення в Україну фонд неодноразово виділяв Києву значні пакети допомоги як на військові, так і на гуманітарні цілі.

Читайте також