У Комітеті ВР з нацбезпеки і оборони вважають, що вступ до НАТО не має залежати від успіху контрнаступу

by Max

Проведення контрнаступу ЗСУ не може бути умовою для вступу України у НАТО, заявила народна депутатка, членкиня парламентського Комітету з питань нацбезпеки, оборони та розвідки Соломія Бобровська в ефірі «Свобода.Ранок» (проєкт Радіо Свобода).

«Це недоречно ставити ключовою умовою щодо вступу у НАТО. Завжди питання контрнаступу – це питання сил і засобів. І, коли ці засоби будуть вже на полі бою, тоді ми можемо говорити про якийсь контрнаступ… З «голими руками», коли йде щільний артобстріл, килимне винищування міст, територій чи позицій – це просто несерйозно до обговорення. Відповідно, це не може бути причиною для відтягування політичної відповіді для України, коли Україна вступить в Альянс», – сказала Бобровська.

При цьому вона зазначила, що для союзників України справді важливо бачити контрнаступ, бо це результат їхньої підтримки. Разом з тим ці два питання – вступ України до НАТО і проведення контрнаступу – слід відділяти, каже Бобровська.

«Контрнаступ – це наші внутрішні справи, разом з підтримкою союзників. Але НАТО – це трошки інша вже ланка. І, мені видається, що Україна за крайній рік великої війни повністю довела фактичну спроможність для політичного рішення (вступу у НАТО – ред.)», – сказала депутатка.

Напередодні в Києві з візитом перебував генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберґ. Він висловив впевненість, що майбутнє України – в НАТО, і повна відповідність стандартам Альянсу допоможе цього досягнути. За його словами, також у НАТО фокусуються на потребах України після війни.

Президент України Володимир Зеленський 30 вересня повідомив, що Україна подає заявку на вступ до НАТО за пришвидшеною процедурою.

Читайте також