У ISW пояснили, навіщо Путін наказав облаштувати КПВВ на межі Ростовської області РФ із Луганщиною

by Max

В американському Інституті вивчення війни (ISW) вважають, що доручення президента Володимира Путіна російській владі щодо врегулювання роботи пункту пропуску «Гуково» на українсько-російському кордоні має кілька причин.

За даними аналітиків, Росія має намір зберегти митні пункти пропуску з незаконно анексованими східними регіонами України з міркувань безпеки. Хоча, як звертає увагу ISW, Путін буцімто переймається тим, що в цьому районі погані дороги і вантажівки з «підкріпленням» для цивільних годинами чекають перед переїздом, або об’їжджають КПП.

Насправді, наголошують експерти, військові блогери РФ раніше скаржилися, що російські блокпости на міжнародній митниці значно сповільнюють постачання боєприпасів на передову в Донецькій області.

«Неспроможність Кремля реалізувати значущу інтеграційну політику та захистити окуповану Україну, ймовірно, підриває здатність Росії забезпечити війська на лінії фронту, як раніше оцінював ISW. Путін, ймовірно, намагається виправити затримки шляхом розширення штату, щоб прискорити перевірки на пунктах пропуску, та не думає про можливість усунення цих перешкод. Раніше Росія посилила заходи безпеки та інспекції навколо Керченського мосту, Кремль, ймовірно, продовжує використовувати ці контрольно-пропускні пункти з аналогічних міркувань безпеки. Кремль також може використовувати ці блокпости, щоб запобігти масовому переміщенню чоловіків з окупованої України, які рятуються від примусової мобілізації, щоб зупинити втечу мобілізаційного ресурсу до Росії та підтримувати російські фільтраційні заходи. Існування цих контрольно-пропускних пунктів ще більше підкреслює, що російські чиновники не вважають жителів окупованої України громадянами Росії та керують як окупаційна влада, якою вони є, незважаючи на постійні заяви про те, що незаконно анексовані території є частиною Росії», – аналізують в ISW.

18 квітня у Кремлі заявили про поїздку президента РФ Володимира Путіна на окуповану Херсонщину і Луганщину. За повідомленнями російських ЗМІ, Путін особисто проїжджав через КПВВ «Гуково», коли повертався з поїздки. Цей КПВВ з’єднує Ростовську область РФ із окупованою нині Луганською областю України.

Читайте також