Суттєвого зростання обсягу експорту агротоварів до ЄС не відбулося – Свириденко

by Max

Обсяг експорту агропродукції з України до Євросоюзу суттєво не зріс, заявила у коментарі Радіо Свобода перша віцепрем’єр, міністр економіки Юлія Свириденко.

Саме через збільшення кількості українського зерна в ЄС, падіння цін на нього та протести місцевих фермерів Польща та Угорщина днями в односторонньому порядку заборонили імпорт української агропродукції. На думку міністра, справа у надзвичайному логістичному навантаженні.

«З нашої точки зору суттєвого зростання обсягу експорту до ЄС не відбулося. Звичайно, що відбулися зміни в логістиці, надзвичайне навантаження відбулося логістичне. Тому ми вважаємо, що потрібно вирішувати якраз питання з логістикою», – сказала Юлія Свириденко.

18 квітня відбулися переговори України із Польщею, яка погодилася відновити транзит, залишивши заборону на імпорт. Агропродукти мають поїхати у ніч із четверга на п’ятницю, каже Свириденко.

«Звичайно, що є питання ще із забороною імпорту великого переліку товарів, і зараз ми працюємо на рівні вже Брюсселю із залученням Єврокомісії, задля того, щоб це питання вирішити системно. До діалогу залучена Болгарія, Румунія, Словаччина, Польща і Угорщина і, звичайно, ми… Ми чекаємо на рішення. Брюссель взяв паузу, я думаю, день-два і буде рішення. Наше завдання №1, щоб був розблокований транзит, друге: якщо і буде прийняте рішення по обмеженню імпорту української продукції, воно стосуватиметься мінімальної кількості товарів», – підсумувала Свириденко.

Раніше сьогодні в уряді повідомили, що переговори щодо розблокування імпорту української аграрної продукції в ЄС між Україною, Польщею, Словаччиною, Угорщиною, Румунією, Болгарією та Єврокомісією тривають. ЄС запропонував пакет фінансової допомоги 5 країнам – сусідам України в обмін на скасування обмежувальних заходів щодо українських сільськогосподарських товарів.

Минулого тижня Польща заборонила ввезення зерна та іншого продовольства з України. Цьому рішенню передували багатоденні протести фермерів, які обурювалися зниженням цін на ринку і неможливістю реалізувати власну продукцію. У Польщі також заявили, що заборона стосуватиметься і транзиту українського зерна в треті країни. Але згодом стало відомо, що транзит українських товарів через територію Польщі все ж буде розблоковано у ніч на 21 квітня.

Про заборону імпорту української агропродукції заявили також Болгарія, Угорщина, Словаччина.

Країни Центральної та Східної Європи вимагають від Києва та ЄС рішень, щоб зняти внутрішній тиск з вимогою захистити свої ринки і місцевих фермерів.

Читайте також