суд відхилив скаргу адвокатів Іллі Яшина, засудженого за «фейки про армію»

by Max

Суд у Москві 3 травня відхилив скаргу адвокатів опозиціонера Іллі Яшина, засудженого до восьми з половиною років позбавлення волі за звинуваченням у поширенні так званих фейків про дії російської армії в Україні. Адвокати заперечували законність порушення кримінальної справи.

Як повідомляє видання «Сота», до зали допустили практично лише родичів і пресу, сам Яшин був присутній тільки по відеозвʼязку. Яшину не дали виступити із заздалегідь підготовленою промовою, повідомляють його прихильники.

Текст виступу опублікований у телеграм-каналі Яшина. На думку політика, хибні дані про російську армію поширював не він, а генерали та чиновники: «Вони брехали – а я говорив правду. Говорив, що немає жодної спецоперації, що в Україні йде справжня кровопролитна війна, розвʼязана Путіним». «Говорив про злочини, вчинені російськими військами на окупованих територіях, про різанину в Бучі, про бомбардування мирних міст. Про жахливі збитки, яких завдано нашій економіці, безпеці та репутації. Все це неприємна, незручна владі – але правда», – йдеться у виступі Яшина.

19 квітня суд у Москві відхилив апеляцію на вирок Яшину. Колишнього голову ради депутатів Красносільського району Москви визнали винним у поширенні «фейків» через його стрім, у якому він розповідав про вбивства мирних жителів українського міста Буча. Яшин отримав один із найсуворіших вироків за цією статтею.

Читайте також