сторони не змогли домовитися про продовження чорноморської зернової угоди

by Max

Представники Росії, України, Туреччини та ООН не змогли досягти угоди про продовження українського експорту зерна з портів Чорного моря, повідомив 5 травня заступник речника генерального секретаря ООН Фархан Хак.

«Генеральний секретар передав усім сторонам пропозицію щодо подальших дій, спрямованих на вдосконалення та розширення Ініціативи, враховуючи позиції, висловлені сторонами. Ми закликаємо всі сторони продовжувати обговорення, подолати оперативні виклики та працювати над повною реалізацією та продовженням ініціативи», – сказав Фархан Хак.

Представники Росії, України, Туреччини та ООН входять до групи, відомої як Спільний координаційний центр. Наразі група заявила, що продовжує інспектувати раніше погоджені для проходження судна і заохочує країни продовжувати переговори щодо нових кораблів.

Зернова угода була погоджена 22 липня 2022 року двома домовленостями, укладеними з одного боку Україною, Туреччиною та ООН, з іншого – Росією, Туреччиною та ООН.

Угода забезпечує вивезення зерна з українських портів у Чорному морі, а також передбачає зняття обмежень на експорт російської сільгосппродукції.

У березні 2023 року український віце-премʼєр Олександр Кубраков заявив, що дію угоди продовжили ще на 120 днів. МЗС Росії наполягає, що її продовжено лише на 60 днів. 28 квітня ООН надіслала РФ, Україні та Туреччині пропозиції щодо продовження «зернової угоди».

Читайте також