Сенатор США Грем вважає, що Росія воює в Україні за корисні копалини, які розділить з Китаєм

by Max

Сенатор від Республіканської партії США Ліндсі Грем заявив, що Сполучені Штати мають допомогти Україні виграти війну для, того, щоб Росія не могла розділити з Китаєм критично важливі корисні копалини, які знаходяться в українських надрах. Про це він сказав 9 червня в інтерв’ю американському телеканалу CBS News.

«Вони (Росія – ред.) сидять на 10-12 трильйонах доларів критично важливих корисних копалин в Україні. Вони могли б бути найбагатшою країною в усій Європі. Я не хочу віддавати ці гроші і ці активи Путіну, щоб він поділився ними з Китаєм. Якщо ми зараз допоможемо Україні, вони можуть стати найкращим діловим партнером, про якого ми коли-небудь мріяли, щоб 10-12 трильйонів доларів критично важливих мінеральних активів могли бути використані Україною і Заходом, а не віддані Путіну і Китаю», – заявив американський політик.

Читайте також: Як Медведчук з Росії розграбовує металургію окупованої частини Донбасу – розслідування

Найбільше багатство Донбасу – вугілля, особливо антрацит, який використовують в енергетиці та металургії. За даними Міністерства енергетики України, всі поклади цього найціннішого виду твердого палива залишилися на окупованих територіях. Так само, як і 71% шахт Донбасу. Перед війною, у 2013 році, там працювала 151 шахта, в кінці 2022-го залишилося 33.

За оцінками НАК «Надра України», у 2014-му році потенційні запаси палива на ділянці, що розташована у Донецькій та Харківській областях, – 4 трильйони кубометрів. Це 10-20 мільярдів кубів щорічного видобутку.

Читайте також