САП і НАБУ заявили про викриття злочинного угруповання на чолі з ексголовою ФДМУ

by Max

Детективи Національного антикорупційного бюро за процесуального керівництва прокурорів Спеціалізованої антикорупційної прокуратури 22 березня повідомили про підозру колишньому голові Фонду державного майна України.

Як повідомила пресслужба САП, його підозрюють у тому, що він «очолював злочинне угруповання, яке протягом 2019 – 2021 років заволоділо понад 500 млн грн коштів держпідприємств, серед яких найпотужніше хімічне підприємство України АТ «Одеський припортовий завод» і один з найбільших у світі виробників титанової сировини АТ «Об’єднана гірничо-хімічна компанія».

«Метою цієї злочинної організації було встановлення контролю над найважливішими об’єктами управління ФДМУ у добувній, переробній, паливно-енергетичній та інших галузях економіки держави. Злочинний план полягав у призначенні в органи управління державних підприємств лише керованих осіб, які б забезпечили реалізацію сировини, надання послуг тощо, використання державних ресурсів виключно в інтересах членів злочинної організації», – йдеться в повідомленні.

Крім ексголови Фонду держмайна, за даними САП, про підозру повідомили ще дев’ятьом особам:

  • підозрюваному співорганізатору злочину – наближеній до голови ФДМУ особі;
  • раднику голови ФДМУ;
  • двом особам, які у різні періоди виконували обов’язки директора АТ «Одеський припортовий завод»;
  • в.о. керівника АТ «Об’єднана гірничо-хімічна компанія»;
  • двом власникам ТОВ – переможцю аукціону на «ОПЗ»;
  • двом особам – підозрюваним співучасникам злочину.

Водночас у НАБУ повідомили, що «сума неправомірної вигоди, отримана членами злочинної організації за весь час контролю АТ «ОПЗ», становить понад два мільярди гривень».

У повідомленні САП і НАБУ не вказані імена фігурантів, водночас відомо, що у вказаний період Фондом держмайна керував Дмитро Сенниченко. Верховна Рада звільнила його з посади в лютому 2022 року.

У НАБУ також повідомили, що в.о. директора «ОПЗ» і радника голови ФДМУ затримали.

Коментарів Сенниченка чи інших фігурантів із цього приводу наразі немає.

Читайте також