Реєстр збитків Україні від агресії РФ представлять у Рейк’явіку в травні – заява саміту в Гельсінкі

by Max

Країни Північної Європи підтримують розслідування прокурора Міжнародного кримінального суду російських воєнних злочинів та притягнення Росії до відповідальності. Про це йдеться в заяві України, Ісландії, Данії, Норвегії та Швеції, поширеній за підсумками саміту Україна – Північна Європа в Гельсінкі 3 травня.

Зокрема, держави-учасниці саміту погодилися з необхідністю посилити санкційний тиск на Росію, а також створювати механізм відшкодування збитків від російської агресії.

Читайте також: «Є серйозні домовленості» – в МЗС прокоментували результати саміту країн Північної Європи за участю Зеленського

«Для цього важливою віхою є міжнародний реєстр збитків, який буде представлено на саміті Ради Європи в Рейк’явіку 16-17 травня 2023 року. Ми й далі докладатимемо зусиль для вивчення відповідних варіантів забезпечення фінансування компенсаційного механізму, включно з надійною правовою основою для використання заморожених і знерухомлених російських активів для підтримки відбудови України та з метою виплати репарацій», – йдеться в тексті, оприлюдненому Офісом президента.

У лютому 2023 року Міністерство юстиції повідомило, що уряд Нідерландів погодився на створення в Гаазі міжнародного Реєстру збитків, завданих Україні російською агресією. Планується, що цей реєстр стане частиною механізму репарацій за шкоду, яких Росія завдала українським громадянам, бізнесу та державі.

Саміт країн Північної Європи відбувся 3 травня у столиці Фінляндії Гельсінкі за участі президента України Володимира Зеленського.

Читайте також