ПВК «Вагнер» збиралася закупити зброю у Туреччини – ЗМІ про секретні документи США

by Max

Журналісти The Washington Post проаналізували понад 50 сторінок секретних документів щодо нацбезпеки США, які нещодавно потрапили до мережі. З них стало відомо, що ПВК «Вагнер» вела переговори щодо закупівлі озброєнь у Туреччині – країні, що входить до НАТО.

«На початку лютого представники ПВК «Вагнер» зустрілися з турецькими контактами, щоб придбати у Туреччини зброю та обладнання для бійців ПВК у Малі та Україні», – йдеться в одному зі звітів, пише WP.

Повідомляється, що тимчасовий президент Малі Ассімі Гоїта підтверджував, що його країна готова придбати у Туреччині зброю для ПВК «Вагнер».

Чим завершилися переговори і чи знала про них щось влада Туреччини, з документів невідомо. Пресслужба уряду Туреччини та посольство Малі у Вашингтоні відмовили Washington Post у коментарях.

Також у документах розглядається позиція Китаю щодо війни в Україні. У звіті ЦРУ стверджується, що Пекін може робити ставку на українські диверсії на території Росії, щоб визнати НАТО агресором та збільшити свою підтримку Росії.

До публічного доступу також потрапили документи щодо ядерної програми Ірану та ракетних випробувань Північної Кореї.

Джерело витоку поки що не визначене. Як зазначається, оприлюднені документи призначалися для вищих офіційних осіб США, включаючи командувача збройних сил генерала Марка Міллі.

За даними WP, опубліковані секретні документи, мабуть, частково надійшли з Пентагону і містять тактичну інформацію про війну в Україні, включаючи бойові можливості країни.

Міністерство юстиції США заявило, що розпочало розслідування.

Читайте також