Прямих переговорів з Росією не буде – ОП

by Max

Прямих переговорів України й Росії не буде, заявив на полях мирного саміту у Швейцарії заступник глави Офісу президента України Ігор Жовква, відповідаючи на запитання Радіо Свобода.

«Це не той формат, про який навіть буде розмова на цьому саміті. Для чого цей саміт? Цей саміт для того, щоб розпочати процес миру. Тому він і називається інавгураційний», – зазначив Жовква.

Посадовець наголосив, що у Швейцарії зібралися країни, готові «предметно говорити і діяти задля встановлення миру».

«Подальший процес буде обговорюватися на цьому саміті, тобто не випереджаймо події. Але в принципі зрозуміло, що цей саміт стане початком. Ми не ставимо собі за мету на цьому саміті вирішити всі проблеми. Сконцентрувалися на цих трьох позиціях, тому що ці позиції сьогодні об’єднують більшість світової спільноти. І ми це бачимо по учасниках. В результаті саміту продовжуватимуться дії на реалізацію і тих пунктів, які сьогодні обговорюються, і інших пунктів», – зауважив Жовква.

Заступник глави ОПУ зазначив, що перелік учасників саміту опублікували безпосередньо перед початком конференції, щоби позбавити Росії можливості «ще щось підірвати». Коментуючи гіпотетичну участь Москви у події, Жовква висловив упевненість, що «саміт був би зірваний».

Говорячи про роль учасників саміту в презентації його рішення Росії, чиновник зауважив, що станом на зараз «дуже рано говорити про тих чи інших представників», і наголосив на необхідності почати процес.

«Ми бачимо серед цих країн-учасників саміту ті країни, які, в тому числі будучи сьогодні на цьому саміті, представлені на рівні лідерів, на рівні міністрів або спецпредставників, водночас мають свій формат розмови з Росією… Вони будуть розробляти спільно цю дорожню карту, про яку ми говоримо. І так, дійсно, вони можуть бути тими, скажімо, комунікаторами (ні в якому разі не посередниками, нам посередники не потрібні) – комунікаторами для того, щоб розказати про те, яке рішення схвалила світова спільнота. І далі побачимо», – резюмував Жовква.

15-16 червня Швейцарія приймає Глобальний саміт миру, у якому бере участь понад сотня учасників. Росії й Китаю серед них немає.

Президентка Швейцарії перед самітом наголосила, що в певний момент у майбутньому Росія має бути включена у мирний процес, а міжнародна спільнота, на думку Віоли Амгерд, може «підготувати ґрунт для прямих переговорів між сторонами, що воюють».

Читайте також