прокуратура оголосила про підозру голові ВЛК

by Max

Київська міська прокуратура повідомила про підозру голові Овідіопольської позаштатної військово-лікарської комісії через продаж чоловікам довідок ВЛК з вигаданими хворобами, йдеться у повідомленні відомства.

Підозру оголошено за процесуального керівництва Дніпровської окружної прокуратури міста Києва. Згідно з матеріалами слідства, підозрюваний разом зі співучасниками за гроші виготовляли довідки військово-лікарської комісії з вигаданими хворобами.

«У грудні 2023 року підозрюваний разом з лікарем «на замовлення клієнта» за 5500 доларів США незаконно виготовили довідку військово-лікарської комісії та тимчасове посвідчення військовозобов’язаного, які дозволяли йому безперешкодно перетинати державний кордон України», – вказано у повідомленні.

Тоді прокуратура повідомила про підозру лікарю однієї з лікарень Одещини у сприянні у незаконному переправленні осіб через державний кордон України.

Раніше Служба безпеки України заявила про ліквідацію у Чернігові «схеми ухилення від мобілізації» та оголосила про підозру колишньому очільнику військово-лікарської комісії Чернігівщини, у якого знайшли майже мільйон доларів готівкою. Правоохоронці підозрюють чоловіка у підробці документів для ухилення військовозобов’язаних від мобілізації.

У вересні минулого року президент Україна Володимир Зеленський увів в дію рішення Ради національної безпеки і оборони про перевірку рішень військово-лікарських комісій, які були ухвалені з 24 лютого 2022 року.

Зеленський також визнав наявність корупції в системі військово-лікарських комісій, через яку з України виїхали тисячі людей, які не мали такого права.

Читайте також