підготовці контрнаступу не сприяє «зайва інформація» в медіа

by Max

Контрнаступ залежить не лише від наявності в України бойової техніки, стверджує президент України Володимир Зеленський. Про це він розповів в інтерв’ю журналістам фінських, шведських, данських і норвезьких медіа, оприлюдненому 29 квітня.

Таким чином він прокоментував слова генерального секретаря НАТО Єнса Столтенберґа, за якими від початку повномасштабного вторгнення Росії Україна отримала «понад 98 відсотків бойових машин», які їй обіцяли партнери.

Як пояснив Зеленський, бронетехніка є лише однією зі складових наступальних операцій.

Читайте також: Україна не чекатиме на F-16, щоб почати контрнаступ – Зеленський

«Іноді існують інформаційні загрози. Скажу вам відверто, я про це жодного разу не висловлювався, але іноді є інформація, яка виходить у тій чи іншій пресі, і це, на жаль, не тільки російська преса, буду з вами відвертий. І я вважаю, що ця інформація, вона, скажімо так, не допомагає», – сказав він.

На думку президента, подібні витоки не можуть зупинити контрнаступальні дії, але й не сприяють їм.

«Нас це все не зупинить, ми все одно будемо йти вперед і точно переможемо. Але такі речі: час або якась зайва інформація – неважливо, яка вона і чи вона фейкова або правдива – все це впливає. І хочу підкреслити, це точно не допомагає. А все інше дрібниці, ми їх пройдемо», – додав Зеленський.

Читайте також: Витік: Росії не вистачить сил для контролю над окупованими територіями

Він не уточнив, про які саме витоки йдеться. Водночас на початку квітня видання New York Times повідомило, що в твітері і телеграмі того тижня з’явилися нібито засекречені документи з подробицями планів США і НАТО щодо зміцнення українських збройних сил перед запланованим контрнаступом.

Як повідомляв канал CNN з посиланням на свої джерела, через витік секретних документів Україна змінила деякі свої військові плани.

Проте міністр оборони України Олексій Резніков заперечив це твердження, зауваживши, що будь-яка правдива інформація в файлах вже не актуальна. Його заступниця Ганна Маляр 11 квітня заявила, що «ризик витоку дуже мінімальний», оскільки лише «дуже вузьке коло людей» знає про українське військове планування.

Читайте також