Олена Зеленська прибула до Британії напередодні коронації Чарльза ІІІ

by Max

Дружина президента України Олена Зеленська прибула до Великої Британії – вона повідомила про це увечері 4 травня.

Зеленську зустріли прем’єр-міністр країни Ріши Сунак і його дружина Акшата Мурті. За словами першої леді, розмова стосувалася, зокрема, навчання українських військових у Сполученому Королівстві.

«Із задоволенням запросила пані Мурті на третій Саміт перших леді та джентльменів, що відбудеться в Києві. Головною темою заходу стане ментальне здоров’я, адже всі ми «не ОК» через війну, але маємо м’яку силу, що здатна на великі результати. Буду рада бачити наших друзів в Україні», – заявила вона.

Дружина президента також відвідала Британську бібліотеку, де, поміж іншого, розташована українська колекція.

Як додає пресслужба Офісу президента, Зеленська подякувала Лондону за підтримку України, в тому числі за організацію пісенного конкурсу «Євробачення». Крім того, вона відзначила Конференцію з питань відбудови України, яка має відбутися в столиці Британії в червні.

Читайте також: Зеленський зустрівся з королем Великої Британії Чарльзом

«Впевнена, що Конференція значною мірою прискорить практичну реалізацію заходів з відновлення України. Очікуємо конкретних результатів і рішень. На тлі вагомості надання військової допомоги не менш важливим є питання допомоги цивільному населенню. Відбудова лікарень, шкіл. Лікування поранених. Надання психологічної підтримки», – сказала вона.

Олена Зеленська зустрілася з королем Великої Британії в листопаді 2022 року.

Коронація британського монарха Чарльза 3 запланована на 6 травня. Днями міністр закордонних справ Дмитро Кулеба анонсував присутність «високоповажної української делегації» на церемонії, хоча не уточнив її склад.

Читайте також