Найбільшою загрозою для безпеки Чехії є нинішній режим Росії – парламент

by Max

Найбільшою загрозою для безпеки Чеської республіки є нинішній режим Росії, йдеться в постанові парламенту Чехії, підтриманій 20 березня 84 депутатами, «проти» були 17.

«Сучасний терористичний режим в Росії своєю експансією й спробами розширити сфери впливу на Україну та на інші країни Європи, що супроводжується воєнними злочинами, представляє для Чеської республіки загрозу безпеки», – зазначається в постанові.

Водночас у документі зазначається, що в інтересах Чехії є «незалежна, демократична і вільна Україна, надійно посилена в міжнародних структурах», а також, щоб «війна Путіна проти України не була успішною, щоб Україна поновила свою територіальну цілісність у міжнародно визнаних кордонах».

Парламентарі Чехії також підтримали надання подальшої допомоги Україні, оскільки гальмування в постачанні військового матеріалу навпаки «вело б до здобуття і спустошення України російським терористичним режимом і до заохочення цього режиму до подальших нападів на європейські країни».

У січні голова Військового комітету НАТО, нідерландський адмірал Роб Бауер заявив, що альянс потребує «трансформації підходу до ведення війни». Згодом він додав, що Захід повинен готуватися до «всеосяжної війни» з Росією.

Також у січні прем’єрка Естонії Кая Каллас попередила, що в Європи є три-п’ять років, щоб «підготуватися до можливої військової загрози Росії на східному фланзі Північноатлантичного альянсу».

В інтерв’ю виданню The Times вона послалася на оцінки естонської розвідки, згідно з якими «Росії в разі гіпотетичного перемир’я в Україні потрібно буде від трьох до п’яти років, щоб відновити військову загрозу на кордоні східних членів НАТО».

Читайте також: Путін заявляє, що Росія не зацікавлена у вторгненні в Польщу чи Латвію

Міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус вважає, що Європі потрібно готуватися до нових військових загроз. В інтервʼю виданню Welt am Sonntag, оприлюдненому в грудні 2023, він сказав про «близько 5-8 років, щоб надолужити втрачене, з погляду збройних сил, промисловості та суспільства».

Читайте також