Міністри G7 домовилися надалі посилювати санкції проти Росії та підтримувати Україну – МЗС Японії

by Max

Міністри закордонних справ країн «Групи семи» підтвердили готовність надалі посилювати санкції проти Росії через її агресію проти України – про це 17 квітня заявило Міністерство закордонних справ Японії, яка наразі головує в G7.

Такими були висновки сесії, присвяченої Україні, яка пройшла під головуванням голови японського МЗС Хаяші Йошімаси.

Під час зустрічі Хаяші вказав на важливість єдності між країнами G7 та їхніми однодумцями під час тривалої війни для продовження дії жорстких санкцій проти Росії.

Читайте також: Росія може обходити обмеження цін на експортовану нафту – Мінфін США

«Міністри закордонних справ G7 підтвердили, що вони залишаються відданими посиленню, повній координації та застосуванню санкцій проти Росії, а також продовженню рішучої підтримки України. Вони підкреслили, що Росія повинна негайно і беззастережно вивести всі сили і засоби з України», – йдеться в повідомленні.

Дипломати також засудили «безвідповідальну» ядерну риторику Росії, зокрема, щодо розміщення ядерної зброї в Білорусі. Вони домовилися посилювати співпрацю для запобігання ухиленню від санкцій і постачанню Росії зброї від третіх сторін.

Минулого тижня Міністерство фінансів України повідомило, що Японія в 2023 році готова спрямувати 3,5 мільярдів доларів на бюджетну підтримку України.

Читайте також