маємо список із 3 тисяч людей, які співпрацюють з РФ під час так званих виборів в окупації

by Max

Українське керівництво склало списки з 3 тисячі людей, які взяли участь в організації так званих «виборів» та «агітації» на окупованій частині Запорізької області. Ці списки передадуть до українських спецслужб. Про це в ефірі Радіо Свобода (Свобода.Ранок) розповів міський голова Мелітополя Іван Федоров.

Він зазначив, що це приблизно один відсоток від населення області:

«Для когось ця цифра може здатися надвеликою, але я хочу навести її в порівнянні. Усього на тимчасово окупованій території Запорізької області проживає 300 тисяч населення. Тож, коли ми говоримо, що 3 тисячі беруть участь в організації фейкового процесу, то це один відсоток, навіть менше», – каже Федоров.

Читайте також: Євросоюз засудив так звані вибори окупантів на захоплених територіях

Мер Мелітополя наголосив, що здебільшого так звані «агітатори, спостерігачі та учасники виборчого процесу» були привезені з континентальної частини Росії, оскільки місцеві мешканці відмовилися брати в ньому участь. Те ж саме стосується і так званих кандидатів, зауважив він.

Зокрема, 48 із 60 так званих кандидатів від партії «Єдина Росія» не є місцевими жителями, а приїхали з Сибіру та Алтаю. Це говорить про те, каже Федоров, що російське керівництво не довіряє місцевим, з якими співпрацює.

«Якщо ми проаналізуємо всіх тих, хто є місцевими, то це люди, багатьох із яких ми не знали до повної окупації нашого міста, або це ті люди, які були під карним переслідуванням наших українських правоохоронних структур до 24 лютого 2022 року», – розповідає Федоров.

Читайте також: «На фронт кидають поліцейських і мігрантів»: кого в окупації мобілізують до російської армії

Нагадаємо, 10 вересня на тимчасово окупованих територіях відбудуться так звані вибори депутатів до місцевих окупаційних народних рад. Нині відбувається так зване дострокове голосування. Його проводять раніше – як пояснюють представники окупаційної влади – з міркувань безпеки. Окрім цього, так зване голосування вже відкрили для жителів з окупованих територій, які зараз перебувають на території Росії.

Служба безпеки України 1 вересня повідомила про підозру голові центрвиборчкому РФ Еллі Памфіловій, яка готує фейкові вибори у тимчасово окупованих регіонах України.

Європейський союз 1 вересня засудив наміри Росії провести вибори на окупованій території України.

Читайте також