Країни ЄС будуть наступними, якщо Путін переможе в Україні – Зурабішвілі

by Max

Президентка Грузії Саломе Зурабішвілі попередила про небезпеку російської агресії проти інших європейських країн, якщо Україна програє війну.

«Така природа Росії, що вона не зупиняється, якщо її не зупинити», – сказала глава грузинської держави в інтерв’ю агентству DPA на полях Мюнхенської конференції з безпеки.

«Європейці мають хвилюватися… Україна сьогодні справді бореться за захист європейської безпеки, а українці гинуть за інших європейців», – сказала Зурабішвілі.

Вона також наголосила, що дискусії про російську зброю, яка може бути використана проти супутників у космосі, показали, що географія більше не грає ролі.

США працюють над планом відповіді на «загрозу нацбезпеці» через розробку Росією зброї проти супутників, повідомив голова комітету Палати представників США з розвідки Майк Тернер.

За словами Тернера, ця загроза є «дуже серйозною», але він не зміг ані підтвердити, ані заперечити, що вона пов’язана з намірами РФ вивести в космос ядерну зброю, про що раніше повідомляли американські ЗМІ.

Повномасштабне вторгнення Росії в Україну розпочалося два роки тому, 24 лютого 2022-го. За цей час російські військові змогли майже повністю окупувати Луганську область, значну частину Донецької області, а також частини Запорізької та Херсонської областей. Також під їхнім контролем перебуває невеликий район у Харківській області. Крім окупованих ще у 2014 році Донецька та Луганська, Росія не втримала контроль над жодним обласним центром, хоча в перший тиждень вторгнення окупувала Херсон. Це місто було звільнене українськими військовими в листопаді 2022 року.

Читайте також