Ізраїль планує продати Німеччині свою систему протиракетної оборони

by Max

Міністерство оборони Ізраїлю в четвер заявило, що розпочало переговори про продаж Німеччині своєї передової системи протиракетної оборони, передає агенція Associated Press.

Про відповідне рішення оголосили через два тижні після того, як Ізраїль заявив, що продасть ще одну свою систему протиракетної оборони Фінляндії – новому члену НАТО.

Ізраїль неодноразово відхиляв прохання про продаж зброї Україні, побоюючись спричинити невдоволення Росії. Ізраїль розраховує, що в останніх угодах для західних країн йдеться лише про оборонну зброю.

Міністерство оборони Ізраїлю зазначило, що обидві угоди також вимагатимуть схвалення США, оскільки системи були розроблено спільно зі Сполученими Штатами.

Ізраїльське оборонне відомство заявило, що цього тижня розпочало «попередні переговори» зі своїми німецькими колегами щодо купівлі систем Arrow 3 («Стріла-3»), призначеної для перехоплення ракет великої дальності за межами атмосфери.

Німеччина раніше виявляла інтерес до цієї системи.

Раніше цього місяця Міністерство оборони Ізраїлю заявило, що досягло угоди про продаж своєї системи David’s Sling Фінляндії. Система призначена для захисту від повітряних загроз середньої дальності, включаючи балістичні та крилаті ракети та безпілотники. Сума угоди становила майже 350 мільйонів доларів.

Хоча Ізраїль висловив підтримку Україні у розв’язаній Росією повномасштабній війні, ця країна відхилила прохання про надання зброї Києву. Натомість доставила Україні гуманітарну допомогу та пообіцяла систему попередження про ППО.

Читайте також