Ґрета Тунберґ приїхала до Києва в складі групи з екологічних наслідків війни – ОП

by Max

Президент Володимир Зеленський зустрівся з членами Міжнародної робочої групи щодо екологічних наслідків війни, повідомив Офіс президента 29 червня.

До групи входять колишня голова уряду та міністерка закордонних справ Швеції Маргот Вальстрем, віцепрезидентка Європейського парламенту Гайді Гаутала, президентка Ірландії в 1990-1997 роках Мері Робінсон та екоактивістка Ґрета Тунберґ.

Зеленський подякував членами групи за візит і розповів про «катастрофічні наслідки підриву греблі Каховської ГЕС», цитує Офіс президента.

«Президент зазначив, що внаслідок катастрофи загинуло багато людей в окупованих російськими військами населених пунктах, де росіяни взагалі не здійснювали евакуацію із затоплених територій», – йдеться в повідомленні.

Читайте також: «В готовности, по команде!» – журналісти опублікували перехоплення розмов окупантів на Каховській ГЕС

Як цитує Офіс президента, Робінсон визнала зусилля, яких докладає Україна до подолання екологічних проблем під час війни. Гаутала вказала на те, що злочини проти довкілля повинні розслідуватися «як на національному, так і на міжнародному рівні».

«Екоактивістка Ґрета Тунберґ подякувала за запрошення й наголосила, що залучатиме представників екологічних громадських організацій до діалогу стосовно основних завдань Міжнародної робочої групи та привернення уваги до екологічних наслідків війни», – додає пресслужба.

Ґрета Тунберґ раніше прокоментувала руйнування дамби Каховської гідроелектростанції, назвавши його екоцидом і наслідком неспровокованої агресії Росії проти України.

Читайте також