Допомога у відновленні, виробництво зброї і консульство в Дніпрі – заяви президентів Чехії та Словаччини у Києві

by Max

Президент Чехії Петр Павел і президентка Словаччини Зузана Чапутова за підсумками переговорів із президентом Володимиром Зеленським у Києві підтвердили свою відданість подальшій підтримці України та висловили готовність долучатися до співпраці в оборонній та інших сферах. Про це повідомляють агенції «Інтерфакс-Україна», «УНІАН» та Офіс президента.

Так, президент Чехії повідомив про підготовку шести проєктів зі спільного з Україною виробництва зброї та боєприпасів, навчальних літаків і ремонту танків з можливістю повного здійснення виробничих робіт на українській території.

«У нас підготовлено шість ключових проєктів спільного виробництва на базі як українських, так і чеських фірм. Щодо конкретних проєктів: це виробництва зброї, боєприпасів, ремонт танків, наприклад Т-62, а також потенційне виробництво навчальних літаків. Для нас передання технологій і виробництва є пріоритетом, щоб це виробництво частково або повністю могло здійснюватися на території України. Кінцевий результат буде використовуватися з урахуванням технологій, які є в обох країнах», – заявив Павел на пресконференції.

Президент України Володимир Зеленський (посередині), президент Словаччини Зузана Чапутова та президент Чехії Петр Павел (праворуч) на спільній пресконференції. Київ, 28 квітня 2023 року

Чехія, каже Павел, прагне перейти від допомоги до співпраці, і країни мають все необхідне для такої взаємодії.

«Ми готові запропонувати нашу підтримку та співпрацю у сфері енергетики, транспортної інфраструктури та житлового господарства. Надзвичайно радий тому, що в цих питаннях ми дійшли згоди з паном Зеленським. Ми досягли розуміння, що ця співпраця має відбутися, і ми будемо рухатися, щоб її швидко реалізувати», – наголосив президент Чехії.

За його словами, для поглиблення співпраці Чехія планує відкрити генеральне консульство у Дніпрі.

Володимир Зеленський, у свою чергу, відзначив рішення Чехії щодо патронату над відновленням Дніпропетровщини.

Із президентом Словаччини Зузаною Чапутовою обговорювалися відповідні кроки щодо Чернігівщини.

Чапутова також заявила, що «Словацька Республіка – одна з перших країн, яка відправляє групи експертів для документування воєнних злочинів».

«Це потрібно для того, щоб ми могли в майбутньому притягнути винних до відповідальності», – сказала вона.

Павел також запевнив, що Чехія підтримує створення міжнародного трибуналу для розслідування злочинів, скоєних на території України.

Чапутова наголосила на важливості здобуття Україною повноправного членства у Європейському союзі, вказавши, що її країна готова допомагати, щоб цей процес рухався якнайшвидше.

Павел, крім підтримки членства України в ЄС, висловився і за Україну в НАТО. За його словами, Україна заслужила це своєю стійкістю, відвагою, протистоянням і боротьбою за свободу.

Президент України Володимир Зеленський заявив на пресконференції з лідерами Чехії та Словаччини, що сьогодні не може бути жодних штучних обмежень в оборонній допомозі Україні, потрібні амбітні рішення, які зміцнять загальну європейську безпеку.

«Росія повинна програти в цій війні, а її керівництво має бути засуджене за злочин агресії та геноцид проти українців, щоб іншим народам не довелося переживати те, що російський терор приніс українцям», – наголосив Зеленський.

Він подякував словацькому та чеському народам, їхнім лідерам за допомогу в захисті свободи та життя українців.

«Вся надана Україні допомога, кожна надана система ППО, кожен військовий літак, кожна гармата, кожна одиниця бронетехніки, якими ми захищаємося від російської агресії, – це врятовані життя українців і українок», – заявив Зеленський.

Президенти Чехії Петр Павел та президентка Словаччини Зузана Чапутова 28 квітня прибули з візитом до України. Чапутова вже була в Україні після повномасштабного вторгнення РФ, а для Павела це перший візит на посаді президента.

Читайте також