Українській владі, ймовірно, доведеться скоротити перелік винятків від мобілізації, щоб поповнити нестачу особового складу сил оборони, вважає уповноважений чеського уряду з питань відновлення України Томаш Копечний.
«Це може стати політичною необхідністю. І це те, що ніколи не додасть вам жодних політичних балів, тому що тепер влада повинна буде скорочувати категорії винятків із мобілізації. Зараз багато винятків: кількість дітей, робота в критичній інфраструктурі, вік. Усе це можна змінити», – сказав Копечний в інтерв’ю Радіо Свобода.
Він також зазначив, що не робить жодних закликів до української влади чи українського народу, оскільки є представником іноземного уряду, та висловлює свої аналітичні міркування, як можна було б посилити мобілізацію на тлі значної нестачі людей в українській армії.
«Немає жодної гарної ідеї, яка не була б політично чутливою. Йдеться не про технічне рішення. Це насправді політичне рішення, яке завдасть болю. І ці рішення, ці державні рішення потрібно ухвалювати. Але ви знаєте, я хоч і доволі відвертий, але все ж представник іноземного уряду, і це не моя справа розповідати українському народу й українській владі, що робити з цього приводу», – додав він.
На початку листопада американське видання New York Times повідомило, що, за оцінками США, Україні вистачить солдатів ще на 6-12 місяців, а потім, ймовірно, доведеться зіткнутися з катастрофічною нестачею особового складу.
У Міноборони 18 листопада повідомили, що підготували пропозиції, як реформувати підходи до мобілізації, які запропонує Кабміну для обговорення. Зокрема, йдеться про відмову від примусової мобілізації чоловіків, повідомив міністр оборони України Рустем Умєров під час пресконференції у Києві.
Відповідаючи на питання про те, чи зменшить цифровізація кількість фактів «бусифікації» на вулицях, міністр сказав, що планують відходити від «болючих питань для населення».
Він також додав, що працюватимуть для українців за кордоном, щоб «у них теж був вибір йти у військо».
Читайте також: Розпустити ТЦК, щоб врятувати мобілізацію? Що насправді пропонують парламентарі