дії Кремля суперечать «новому світовому порядку», який пропонує Путін

by Max

Запропонований російським президентом Володимиром Путіним «новий світовий порядок» наголошує на взаємоповазі без великих держав чи блоків безпеки, але дії Кремля суперечать і підривають запропоновані ним ідеали та принципи. Про це йдеться в останньому звіті американського Інституту вивчення війни (ISW).

Путін представив план свого «нового світового порядку» з шести пунктів, який включає: відкритість держав для взаємодії один з одним; відсутність універсальних догм; врахування поглядів усіх країн при прийнятті глобальних рішень; відмову від блоків безпеки, які об’єднують групи держав; «справедливість для всіх», включаючи викорінення ксенофобії та нетерпимості; і «суверенну рівність» всіх держав.

Аналітики зауважують, що пропозиція Путіна ігнорує постійні зусилля Кремля, спрямовані на посилення своєї влади і впливу в сусідніх країнах, включаючи зусилля з дестабілізації в Молдові та Грузії; загравання з групою антизахідних держав, таких як Північна Корея, Китайська Народна Республіка (КНР) та Іран; а також ведення незаконної і неспровокованої агресивної війни в Україні.

Читайте також: Україна та її південна сусідка. Для чого Росія дестабілізує Молдову?

«Кремль, ймовірно, прагне використовувати цю риторику, щоб відволікти увагу від реальних зусиль Росії з підриву прозахідних урядів і поширення свого впливу на міжнародній арені, а також сприяти розширенню БРІКС і так званої «нової євразійської архітектури безпеки», яку Кремль створив на противагу НАТО», – йдеться у звіті.

У вересні російський уряд розробив список країн, у яких, як вважає російська влада, жителям «нав’язують деструктивні установки, що суперечать російським духовно-моральним цінностям». У списку – США й Канада, всі країни Євросоюзу і багато європейських країн – не членів ЄС, включаючи Велику Британію, Швейцарію і Норвегію. Загалом йдеться про 47 держав – практично всі вони раніше були зараховані в Росії до так званих недружніх.

Аналітики ISW вважають, що внесення в Росії 47 країн до списку таких, що «нав’язують деструктивні установки, які суперечать російським духовно-моральним цінностям», підкреслює, що Кремль відроджує тактику і мислення радянських часів, які визначають чіткий ідеологічний поділ у світі.

Читайте також