Держдума РФ може скасувати присутність незалежних спостерігачів на виборах

by Max

До Держдуми РФ внесено проєкт поправок до закону «Про основні гарантії виборчих прав громадян». Змінами пропонується позбавити права бути присутніми у ролі спостерігачів на виборах усіх рівнів довірених осіб кандидатів і виборчих об’єднань, а також представників ЗМІ, які не мають трудових договорів із редакціями. Авторами поправок є представники владної партії «Единая Россия».

Як пише російська служба Радіо Свобода, довірені особи та представники ЗМІ були останніми офіційними категоріями учасників виборчого процесу, які могли допомогти опозиції зі спостереженням. У минулі роки Держдума ліквідувала членів комісій, що виконували схожі функції, з правом дорадчого голосу, а офіційних спостерігачів різко обмежила у правах – їхні списки зараз мають надаватися до виборчкомів заздалегідь.

У цьому ж пакеті поправок автори пропонують дозволити дострокове відкликання сенаторів за поданням регіональної влади, яка їх делегувала. Дострокове відкликання стане можливим вже через рік після призначення сенатора.

Найближчі президентські вибори в РФ мають відбутися 17 березня 2024 року. Їм передуватимуть регіональні вибори в єдиний день голосування – у вересні.

Читайте також